При підключенні до сайту робочого домену видаляється технічний домен, знімається блокування індексації сайту. Сайт стає доступним для пошукових роботів та відвідувачів, які приходять з пошукових систем. Тому важливо переконатися в коректності всіх базових налаштувань сайту.

Увага: якщо ви налаштовували інтеграцію з будь-якою системою до підключення робочого домену, то після його підключення потрібно змінити посилання на сайт в системі, з якою інтегрували сайт.
 

Підключення нового домену

Контент за замовчуванням

У деяких блоках може залишатися контент, який був за замовчуванням. Наприклад, напис "Демонстраційний інтернет-магазин". Змінити таку інформацію можна у вкладці Налаштування → Загальні налаштування → Інформація про магазин. Також перевірте контактну інформацію (номер телефону, адресу, позначку на карті).

Мовні версії

Якщо ваш сайт доступний більш ніж однією мовою, переконайтеся, що контент заповнений всіма мовами. Якщо є мовні версії, що не використовуються, їх краще відключити. У майбутньому їх можна буде активувати на панелі керування.

Щоб увімкнути/вимкнути мовні версії, зверніться до підтримки.

Доставка та оплата

Переконайтеся, що варіанти оплати та доставки налаштовані коректно. Ці налаштування проводяться в розділах Налаштування → Варіанти оплати та Налаштування → Варіанти доставки.

Гіперпосилання

Переконайтеся, що посилання в описі товару, блозі та на інших сторінках. не ведуть на тестовий сайт (http://shop12345.horoshop.ua/). Ми рекомендуємо використовувати відносні посилання, які ведуть відлік від кореня сайту та не містять домену. Наприклад: /catalog/xiaomi-mi-a1

Соц.мережі

Додайте посилання на актуальні сторінки ваших соцмереж. Якщо таких немає, відключіть відображення іконок на сайті.

Email

У розділі Налаштування → Загальні налаштування → Налаштування Email вкажіть адресу для надсилання листів із сайту. Це може бути пошта тільки для надсилання, яка не вимагає складних налаштувань. Якщо ви плануєте отримувати зворотний зв'язок від клієнтів, то в полі Email reply-to для замовників вкажіть робочий email, який може відрізнятися від Email відправника.

Сповіщення адміністраторам

Щоб отримувати сповіщення на пошту про події на сайті (замовлення, коментарі тощо), вкажіть поштову адресу в налаштуваннях адміністраторів — розділ Налаштування → Адміни.

 

Перенесення домену з сайту, який вже працює

Якщо ви переносите на Хорошоп домен свого старого сайту, який вже працює і проіндексований у пошукових системах, то до перемикання домену, крім зазначених вище пунктів, необхідно звернути увагу на:

Перенесення контенту

Переконайтеся, що ви перенесли весь потрібний контент зі сторінок старого сайту. Перевірте правильність відображення інформації про товари: розділи каталогу, в яких розміщені товари, наявність фотографій та коректних описів, аліаси товарних сторінок.

Перевірте перенесення інформації зі службових сторінок — Про нас, Оплата та Доставка та інших текстових сторінок, які були на вашому старому сайті.

Структура url основних сторінок

Якщо ви хочете зберегти структуру формування url старого сайту, складіть список шаблонів, за якими формувалися посилання ключових сторінок, а саме:

  • сторінки основних категорій;

  • сторінки категорій другого рівня;

  • сторінки товарів;

  • текстові сторінки;

  • сторінки блогу

  • інші значущі сторінки.

Для налаштування структури url зверніться до підтримки, надавши список цих шаблонів.

Увага: не завжди можливості платформи дозволяють повністю відтворити структуру старих посилань. У такому разі необхідно налаштувати редиректи – перенаправити відвідувачів на нові сторінки, коли вони намагаються перейти за старими посиланнями.

Налаштування редиректів зі старих сторінок

Якщо потрібно налаштувати редиректи зі старих url сайту на нові, скористайтеся функцією Імпорт редиректів.

Для цього попередньо необхідно підготувати таблицю з двома колонками: старе посилання, нове посилання,

Наприклад, на старому сайті у вас було посилання domen.com.ua/category/nazvanie-razdela, на новому сайті такого посилання не буде, а сторінка перебуватиме за новим посиланням domen.com.ua/nazvanie-razdela. У таблиці це має бути оформлено так:

До перемикання домену завантажте таблицю редиректів у розділі Утиліти → Редиректи посилань → Імпорт редиректів.

Пошта на домені

Хостинг Хорошопа не підтримує послуги поштового сервера. Якщо раніше у вас були налаштовані поштові адреси на робочому домені, вам необхідно зберегти сторонній хостинг із мінімальним пакетом для підтримки роботи email-адрес на домені.

Увага: якщо ви звертаєтесь у підтримку з проханням підключити домен, обов'язково повідомте про те, що на домені налаштована пошта.

 

Що треба перевірити перед запуском магазин